תפריט סגור

כלים חד פעמיים

כלים חד פעמיים

יוצאים לפיקניק רב משתתפים? מתכוננים לאירוח של כל המשפחה המורחבת? מחפשים סט כלים חדש שיתאים לפסח? במקום להוציא הון תועפות על כלים ‘רגילים’, הגיע הזמן לחשוב על אפשרות אחרת: כלים חד פעמיים. הם יחסכו לכם כסף רב, כמו גם שעות מתישות של ניקיונות ושטיפת כלים.

שכחו מכלי הקלקר או הפלסטיק המכוערים

כאשר מזכירים לאדם הממוצע את צירוף המילים כלים חד פעמיים, מיד עולה בראשו תמונה של כלים שבירים, חסרי חן, לא יציבים ובעיקר מכוערים. בין אם מדובר בפיקניק, ארוחה משפחתית או ליל הסדר – אף אחד לא רוצה להגיש את האוכל שהכין עם כלים מסוג זה. עבור רבים, מדובר בדבר מעליב.

אך היום, הכלים החד פעמיים הם כבר משהו אחר לחלוטין. לא עוד עיצוב מינימלי וחסר כל נגיעה אומנותית, אלא סטים שלמים מפוארים במיוחד. בחנויות לכלים חד פעמיים תוכלו למצוא סטים צבעוניים, כאלו אשר כוללים עיטורים והטבעות ססגוניים – יפים יותר מאלו שנמצאים אצלכם בבית.

חשוב שתבינו: כלים חד פעמיים הם היום יצירות אמנות שעונות על כל צרכי השולחן של המשפחה הבסיסית. הם כוללים סכו”ם, צלחות, כוסות ואפילו כלי הגשה שונים, בתוספת מפיות ומפות חד פעמיות בשלל עיצובים. כאשר תניחו את הכלים הללו בפני האורחים, הם לא יאמינו שמדובר בכלים חד פעמיים – עד שתזרקו אותם לפח בתום הארוחה…

כלים חד פעמיים, אך רב תכליתיים

אמנם השימוש בכלים חד פעמיים הוא קצר מועד, אך תופתעו לגלות שניתן להשתמש בהם למגוון מטרות. כפי שציינו, ישנם גם כלי הגשה חד פעמיים ואפילו כאלו המתאימים לחגים ומועדים שונים (צלחת ליל הסדר, מגש לחלה של שבת ועוד).

בנוסף, תגלו כי לא מעט כלים חד פעמיים מתאימים גם לשימוש במיקרוגל ואפילו – שימו לב – לאפייה בתנור. כיום, מיוצרים הכלים החד פעמיים מחומרים רבים ומגוונים ולכן, השימוש בהם אינו מוגבל כמעט. עם זאת, חשוב לוודא זאת טרם הקנייה, כדי לא לעשות בהם שימוש שאינו מתאים לייעודם, מה שיהרוס אותם ואולי אף את המנה שתוגש בהם.

שימוש חד פעמי מבלי לפגוע בסביבה

ריבוי החומרים מהם מיוצרים היום הכלים החד פעמיים מביא ליתרון נוסף: שימוש שאינו פוגע בסביבה. אם בעבר הכלים הללו היו עשויים פלסטיק וקלקר בלבד (שני חומרים שמיוצרים בבסיסם מנפט ונחשבים למזהמים מהגדולים בעולם), הרי שהיום ניתן ליהנות מכלים חד פעמיים אשר מתכלים בטבע – וכך להשתמש בהם ללא נקיפות מצפון.

כלים חד פעמיים רבים מיוצרים היום מנייר חזק ועמיד למים, קרטון מיוחד ואפילו קליפות של עצים או פירות (למשל, קוקוס ובמבוק) – מה שמבטיח שמדובר בכלים טבעיים ומתכלים, אשר אינם מזיקים כלל לטבע. זהו ללא ספק פיתרון נפלא עבור שוחרי הסביבה.

היכן ניתן למצוא כלים חד פעמיים?

ביומיום, אם אתם זקוקים לכוסות או צלחות חד פעמיות, תוכלו לקפוץ לסופר הקרוב ולמצוא שם את מבוקשכם. אך אם אתם מעוניינים לאבזר את שולחן החג בסט שלם, מומלץ שתפנו לחנויות המתמחות בשיווק ומכירה של כלים אלו.

כיום, ישנם ברחבי הארץ לא מעט מרכזים מסוג זה: חנויות אשר מוכרות אך ורק מוצרים חד פעמיים. ותאמינו לנו, מדובר בחנויות ענק בהן אפשר למצוא כל דבר, כולל סירים חד פעמיים מיוחדים. המבחר במקומות אלו עצום וככל הנראה לא תתקשו למצוא בהם את מבוקשכם, בקלות מפתיעה.

לכן, אם אתם בעיצומן של ההכנות לארוחה גדולה, עשו לעצמכם טובה וחסכו לפחות חלק קטן מהטרחה הכרוכה באירועים מסוג זה. קנו כלים חד פעמיים איכותיים ותתרגלו לשגרה אחרת – שגרה בה סיום הארוחה ופינוי השולחן קלים ומהירים בצורה מפתיעה.

מחפשים מידע נוסף? לחצו לקריאה נוספת אודות כלים חד פעמיים »