תפריט סגור

חומרי איטום

חומרי איטום

מים זורמים הם מצרך יקר וחיוני, כל עוד הם מקפידים לזרום בתוך הצינורות ולא לדלוף החוצה. כאשר מתגלה נזילה בסביבת המגורים שלנו, הרי שמדובר בתקלה שהשלכותיה הן כלכליות, אסתטיות ואף בריאותיות. חומרי איטום מונעים, מטפלים ופותרים בבעיות מסוג זה.

קטלוג בקליק: מגוון של חומרי איטום חדשניים »

מי יציל את הבית שלי?

המים הם ממיס רב עוצמה, לכן יש לדליפה משמעויות רבות, בין אם הגורמים לה הם גג סדוק או צינור חלוד. הראשונה שבהם היא הבזבוז הכרוך בעצם נזילתם של מים. בנוסף, כאשר המים מחלחלים לקירות, הם מחלישים את הצבע והטיח, גורמים להתקלפותם ולהיווצרות של עובש. נבגי העובש עלולים להוביל לתופעות נשימתיות או אלרגניות חמורות.

הרכבם של חומרי איטום ותכונותיהם היחודיות משמרים את איכות חיינו בין קירות יבשים.

סעיף התאמה

ישנה חשיבות רבה להתאמה בין חומרי איטום שונים למשטח העבודה, משום שתכונות מנוגדות בין החומרים עלולות להוביל לאיטום לקוי.

בנוסף, יש להקפיד על שימוש נכון בחומרים על מנת לפתור את הבעיה שנוצרה ולא להחמיר אותה.

על כן, שימוש ביתי בחומרי איטום מצריך הכנה מוקדמת והיערכות, ללא קיצורי דרך ומבלי לדלג על ההוראות המצורפות, לצד מילוי אחר סדר הפעולות המדויק.

שימושים ביתיים נפוצים

מטבע הדברים, חדרי האמבטיה הם בעלי הנטיה הגדולה ביותר ללקות במיני רטיבויות. חשיפתו היום יומית ללחות ולמים שוחקת את האיטומים הקיימים בו במהירות גבוהה, על כן יש לנקוט בפעולות תחזוקה תקופתיות.

יש להשתמש בחומרי איטום יעודיים לבידוד הקרמיקה שעל הקירות, וכן לאטום את החריצים שבין הרצפות כדי למנוע חלחול של מים. כאשר אין אטימה ראויה, מתגלים עד מהרה נזקי רטיבות, ביניהם עובש ואף התפוררות של הקירות.

רצוי לבצע איטום באזורים נוספים המועדים לפורענות, כגון כיור המטבח או השירותים.

איטומים ביתיים אלו הנם פשוטים לביצוע, ומסייעים לתחזוקה השוטפת של הבית.

היכן נשיג חומרי איטום?

הצורך במגוון של חומרים לשם איטום חללים שונים ברחבי הבית, הוביל להיצע רחב של סוגי חומרים של חברות ויצרנים שונים. בחנויות המחזיקות חומרי בנין ובית ניתן למצוא מגוון עצום של חומרי איטום לצד אנשי מקצוע שיושיטו יד מכוונת באשר לסוג לו אתם זקוקים.

חשוב לברר בחנות עצמה מהו אופן השימוש בחומר, ואף להתייעץ בנוגע להיקף העבודה הצפוי. עם זאת, כאשר מדובר בבעיה מורכבת, מומלץ להזמין אנשי מקצוע לשם ביצוע עבודת האיטום, כדי למנוע נזקים עתידיים. איטום מקצועי עשוי לחסוך לכם כסף רב בטווח הרחוק.

סוגים שונים

חומרי איטום מיוצרים במרקמים ובצבעים שונים, כך שניתן יהיה להשתמש בהם בקלות ומבלי לפגוע באסתטיקה של המשטח המקורי אותו אנו מעוניינים לאטום. בין החומרים נוכל למצוא חומרי איטום שקופים או חומרים אקריליים משחתיים לשימוש הביתי, המאפשרים הן בידוד וכיסוי מלא של אזורים המועדים לנזילות ורטיבות, והן שמירה על חזות נקיה ונעימה לעין.

מעוניינים במידע נוסף? המשיכו לקרוא על חומרי איטום »