תפריט סגור

הדפסת המחאות

הדפסת המחאות

הבנק הוא תחנה בירוקרטית שאנו משתדלים להמנע ממנה, הן משום הפרוצדורות המתישות והן בשל העמלות המקוממות. הדפסת המחאות עוקפת את מה שהיה עד לא מזמן נחלתו הבלעדית של הבנק.

לא רק בבנק

המוסד הבנקאי מעלה במוחנו אסוציאציות שהוטמעו בנו במשך שנים. אז נכון שבנקים מצוידים בכספות ובמערכות אבטחה משוכללות, אך בכל הנוגע לפעולה של הדפסת המחאות, כל אחד ואחד מאיתנו יכול לבצעה בביטחון.

כיום, הדפסת המחאות מאובטחת באמצעים שונים, החל משימוש בנייר בטחוני, הדפסה בצבעים בטחוניים וכלה בהדפסה של פסי הגנה.

על חשיבותה של אבטחה

הדפסת המחאות מחייבת תהליך של הטמעת אמצעי הגנה, משום שהמחאות, ככל שטר סחיר אחר, מועדות לזיופים.

כיום, בשל השתכללותם של הגורמים הזייפנים ובשל הקלות היחסית בה ניתן לזייף מסמכים, הופכים האמצעים למניעת הזיוף מתוחכמים יותר ויותר כל העת, ונגישים לשימוש אישי.

כל ארגון יכול להצטייד כיום במערכת הדפסת המחאות, הנותנת מענה מיידי לצורך מיידי, תוך הגנה על בית העסק מפני גניבה של המחאות קיימות.

באפשרותה של מערכת הדפסת המחאות להתממשק לתוכנות השונות של הנהלת החשבונות, ולהפיק את ההדפסה באמצעות מדפסת הלייזר המצויה במשרד.

כל שנותר לבעל העסק הוא להזין את מדפסת הלייזר בנייר חלק, ותתקבל המחאה בטיחותית לשימוש. האם אפשר להעלות על הדעת מסמך בטוח יותר מנייר חלק? הנייר יהפוך לבעל ערך לאחר שתופק ממנו המחאה, כשהתהליך כולו מצוי בשליטתו של המורשה לכך.

 המחאה מבית

בין היתרונות המובהקים של הדפסת המחאות בבית העסק נציין את החסכון בעלויות המעקב והאחסון של הטפסים, כמו גם עלויות השינוע וניהול מלאי. מערכת הדפסת המחאות מוציאה אתכם לעצמאות, ומדפסת הלייזר שלכם תהנה מניצולת כפולה.

בנוסף, כל שינוי של פרטים המצויים על גבי ההמחאות ייעשה בקלות וללא בזבוז מיותר של  הזמנת פנקסים. כך, תוכלו להתנהל בגמישות בפעילותכם, לשנות מספרי טלפון או כתובת בהתאם לשינויים העוברים על בית העסק שלכם ומבלי להיות תלויים בזמני האספקה של גורם חיצוני כדוגמת הבנק.

המומחים להמחאות

ישנם בתי דפוס המתמחים בהפקה של המחאות, כשחלק בלתי נפרד מן התהליך הוא הפעלה של מנגנוני אבטחה מיוחדים. בין המנגנונים הללו נציין הצפנה של הגופן המגנטי המונע שימוש על ידי גורמים בלתי מורשים, או הדפסה נוספת במקרים של תקלה.

בנוסף, שימוש בגופני אבטחה המיועדים באופן נפרד לנקוב בסכום ובשם המוטב, עם שילוב של נייר בעל אלמנטים בטיחותיים יחסמו כל אפשרות של זיוף ההמחאה. בין האלמנטים הבטיחותיים ניתן למנות רקע אולטרא סגולי, הולוגרמות, הטבעות מיוחדות וצבעים בטחוניים.

הדפסת המחאות בבית דפוס תתבצע רק לאחר שנבחר בית הדפוס האמין ביותר.

נתון חשוב לא פחות שעלינו לבדוק בעת בחירת בית דפוס הוא יכולתו להטמיע בהמחאות אמצעי הגנה שיעילותם מוכחת כמו גם שימוש במגוון של שיטות אבטחה.