תפריט סגור

אכסניית נוער

אכסניית נוער

מה הקונוטציה שעולה בראשכם למשמע צמד המילים “אכסניית נוער”? עבור רוב האנשים מדובר בחדרים על גבי חדרים מלאים במיטות קומותיים בסיסיות ופשוטות, עליהם ישנים בעיקר בני נוער בתקופת בית הספר, במהלך הטיול השנתי. האם יש בכך מן האמת? בהחלט כן, אבל אכסניית נוער יכולה להתאים לכל מטייל, בכל זמן נתון ובכל מקום בעולם.

אכסניית נוער נועדה, במקור, לבני נוער בלבד ולכן זהו שמה. באנגלית היא נקראת youth hostel, כלומר: אכסניה אשר מיועדת לגילאים צעירים. היא נקראת כך מתוך ההנחה הצודקת לפיה גם לבני נוער מגיע מרכז אירוח אמיתי, אשר יתחשב בעובדה שמדובר במגזר צרכני בעל כמויות קטנות יחסית של כסף.

למעשה, אכסניות הנוער הוקמו מתוך ראייה חברתית מדהימה ומעניינת ביותר: ליצור אפשרות שבה גם נערים אשר רוצים לצאת לטייל באזור רחוק מהבית ולא יכולים להרשות לעצמם לשלם על חדרים במלונות פאר, יוכלו לעשות זאת בנוחות ובקלות ולשלם מכיסם הפרטי, מבלי להיעזר בהורים או להיות תלויים בגורם מסוים.

אל תטעו: אכסניית נוער אינה מציעה תנאי אירוח של בית מלון. תנאי האירוח תואמים, פחות או יותר, את המחירים שהיא גובה מאורחיה, ולכן לא תמצאו בה פינוקים מיוחדים. זהו מקום שמציע מיטה נוחה ומקלחת ולרוב לא יותר מזה.

המאפיינים של אכסניות הנוער

הדימוי של חדרים רבים עמוסי מיטות קומותיים אינו רחוק מהמציאות. במטרה לחסוך בעלויות, חדרי אכסניית נוער יהיו לרוב צפופים יותר מאשר במרכזי אירוח אחרים ולכן יכולים לכלול שישה או שמונה אנשים באותו חדר. במקומות גדולים במיוחד, החדרים יכולים לאכלס גם אורחים בכמות כפולה.

גם עיצוב, לרוב, אינו בראש מעייניהם של בעלי המקומות הללו. אכסניית נוער תהיה לרוב בנויה מתוך מחשבה פונקציונאלית בעיקר, אשר באה לחסוך כמה שיותר במקום ולהציע את המינימום הנדרש ולא יותר מזה.

אכסניית נוער – לא רק לצעירים

כפי שציינו בפתיחה, אכסניות נוער לא מיועדות רק לבני נוער. בעבר זה אכן היה כך, אולם מתוך שאיפה להרוויח יותר וגם כדי לשפר את השירות לשוהים, יותר ויותר מקומות כאלו החלו לארח בחדריהם גם תיירים מן המניין.

כיום, לא מפתיע למצוא אכסניית נוער טיפוסית בה שוהים יחד משפחות, קבוצות חברים, זוגות ויחידים. האכסניות הללו פתוחות כיום, למעשה, לכל סוגי המטיילים והמתארחים, ומציעות אירוח ברמה שלא תיפול מבתי המלון הבסיסיים ביותר.

מדוע כדאי לשהות באכסניות נוער? מחיר זול ונוחות

כמה פעמים תכננתם טיול ונדהמתם ממחירי המלונות? כמה פעמים חשבתם שזה מיותר להוציא כל כך הרבה כסף על מקום שבו, ככל הנראה, רק תישנו ותתקלחו?

גם כאן בישראל יש מספר אכסניות נוער ברמה גבוהה, בהן תוכלו להתארח בטיול הבא שלכם. אם אתם מחפשים מקום זול מאוד (בעיקר יחסית לבתי מלון), נוח ובעל רמת אירוח בסיסית – אכסניית נוער היא המקום המתאים לכם. אל תמהרו לפסול אפשרות זו על הסף.