תפריט סגור

אירוח קבוצות

אירוח קבוצות

ברוב המקרים, קבוצות היוצאות לטיול משותף הן הומוגניות, ולפיכך בעלות צרכים מסוימים. אירוח קבוצות על שלל צרכיהן המשתנים הוא ענף תיירותי בפני עצמו, המציע מבחר של אפשרויות.

לכל קבוצה יש אופי משלה

בין אם אתם קבוצת בני נוער בחופשה, קבוצת פנסיונרים החוגגת את החיים הטובים, קבוצת הורים עם ילדים או אוסף של רווקים הוללים, מקום לינה מסודר ללילה הוא חלק מחוויית הטיול.

אירוח קבוצות הוא מגוון, החל מלינה באוהלים אינדיאניים או בדואים, דרך כפרי חושות וכלה בבקתות בוץ.

מקומות שונים מציעים אטרקציות, שמהותן יצירת אווירה ייחודית והתנסויות חדשות; ניתן להיסחף לתוך חאפלה בדואית עתירת קלוריות, לנשוב עם הרוח היהודית, להתוודע לחיים אקולוגיים ועוד.

זה לא אוהל, זה חאן!

החאנים כיום משלבים את אורח החיים הקדום עם הנוחות המודרנית; בין יריעות צמר עיזים ומחצלות צבעוניות תמצאו נקודות חשמל ותאורה. אירוח בחאן מחבר בין אדם לטבע, אך לצד החיבור לטבע מצוידים החאנים גם במקלחות נקיות בהן מים חמים זורמים ומתחמי שירותים.

בעבר, שימשו החאנים כאכסניות עבור שיירות סוחרים נודדים. בתוך החאן עצרו למנוחת לילה מבלי לחשוש מפני שודדי דרכים.

צורתו של החאן הייתה מלבנית והיא כללה שתי קומות החולשות על חצר מרכזית; בקומה התחתונה מצאו בהמות המשא מקום לינה ומנוחה, ובקומה העליונה השתכנו הסוחרים.

תחת גג מתנפנף

אוהלי אירוח לשם אירוח קבוצות אינם עוד אוהלים העשויים מיתדות וחבלים, כי אם מבנים ארכיטקטוניים של ממש, הכוללים מסגרות של עץ ומתכת. הצביון ה”אוהלי” שלהם נשמר דרך חיפוי ביריעות מחומרים שונים, כגון: רשת, בד, ניילון, ברזנט ועוד.

אזור ההתכנסות של האוהל מציע, בדרך כלל, סידור של מזרנים וכריות, לנוחות הקבוצה וליצירת אווירה מגבשת.

עלויות אירוח קבוצות באוהלים מסוג זה הן נמוכות, כך שקבוצה המחפשת מקום לינה תמצא כי תנאי הלינה לא רק זולים אלא גם מציעים ערך מוסף חוויתי.

אירוח קבוצות בשיא הנוחות

אם אוהלים – מצוידים ומאובזרים ככל שיהיו – אינם בדיוק סוג הלינה המועדף על הקבוצה, ואם מדובר בקבוצה שהפרוטה מצויה בכיסה, מוצעות כיום וילות מפוארות המותאמות לאירוח קבוצות.

בדרך כלל, כמות הפינוקים המצפה למבקרים בוילה שנועדה לאירוח קבוצות היא נדיבה במיוחד ומגוונת. ההיצע החוויתי רחוק מהמולת החאפלה, ניחוחות הבישולים האותנטיים ומהיריעות המתוחות. מחליפים אותם בריכה, ג’קוזי, שולחן פינג פונג, וחדרים מהודרים ומעוצבים להפליא, שהטכנולוגיה משחקת בהם תפקיד ראשי. כך למשל, מקרן משוכלל ומסך ענק להקרנת סרטים יהוו תחליף אלגנטי ונקי להתכנסות סביב מדורת הקומזיץ.

ככלל, אירוח קבוצות בוילה מפנקת, משלב בין הצורך של הקבוצה לשמור על צביון ה”ביחד” לבין הצורך בפרטיות.

משהו בין לבין

האסוציאציה של צימר רומנטי ואינטימי לא מתחברת עם המולה קבוצתית, אך למעשה, צימרים הם התשובה לבילוי של חבר’ה המעוניינים לחגוג אירוע כמו יום הולדת או מסיבת רווקים. האפשרות לחגוג בבית מלון יורדת מהפרק כשמדובר בקבוצה, משום שאירוע פרטי עלול להפריע את מנוחתם של שאר דרי המלון שאינם נמנים על הקבוצה החוגגת.

צימרים המיועדים לאירוח קבוצות הם בדרך כלל צימרים גדולים ומרווחים בעלי מספר חדרי שינה או גלריית שינה, פתרונות המאפשרים קבוצתיות הדוקה לצד פרטיות ביתית.

גם למשפחות מורחבות מתאימים הצימרים מן הסוג האמור, המציעים פינוקים מיוחדים לצד חדרים מעוצבים. הצימרים משקיפים בדרך כלל לנופים מרהיבים עם חלונות הפונים להרים, יערות ירוקים או חופים רחבי ידיים. משפחה מורחבת המתארחת בצימר המיועד לאירוח קבוצות תרחיב גם את מאגר החוויות המשפחתיות שלה.

לחצו למידע נוסף בנושא אירוח קבוצות »