תפריט סגור

איטום גגות

איטום גגות

הצורך בגג מעל ראשינו הוא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר. גג דולף מותיר אותנו חשופים לפגעי מזג האוויר ובעצם אינו ממלא את תפקידו. איטום גגות מבטיח את קיומו התקין של הצורך הבסיסי ביותר למחסה.

אמנות אחזקת הגג

מידת אטימותו של הגג היא פונקציה של תחזוקה שוטפת, הן בבתים חדשים והן בבתים ישנים, לפיכך יש צורך לערוך בדיקה שנתית שתאמוד את מצבו.

איטום גגות באמצעות זפת הוא דרך נפוצה וותיקה, המוכיחה את עצמה מזה אלפי שנים. דווקא בשל הוותק הרב של שיטה זו, יש לוודא שבעלי המקצוע מיומנים ובקיאים בכל רזי האיטום. עבודת זיפות קפדנית תאטום את הגג באופן מוחלט שימנע כל חלחול של מים.
לכל מבנה נדרשת התאמה אישית וכן בדיקת זווית הגג ושיפועו. לשוני בחומרי הבניה של הגגות השונים יש השפעה מכרעת על אופי איטום גגות ועל בחירת חומרי האיטום. חומרי איטום שאינם מתאימים עלולים להיסדק ולפגום ביעילות האיטום.

איטום גגות בזפת

הזפת, מעצם היותה שחורה, נוטה לקלוט חום רב, לכן, כדי למנוע התלהטות של הגג בחודשי הקיץ הישראלי הארוכים, יש לסייד את שכבת הזפת בצבע לבן. מעבר לפן האסתטי, מהווה הצבע הלבן אמצעי הגנה לגג.

כמות הזפת המצפה את הגג, כמו גם איכותה, הם פרמטרים חשובים שיש לשים עליהם דגש בעת איטום גגות. כדי להבטיח שלא יהיה צורך באיטום חוזר כעבור שנה, יש לוודא שהזפת המשמשת לאיטום גגות ביתכם היא בעלת תקן מורשה ותלווה באחריות למספר שנים לפחות.

חושבים ירוק

תכנון נכון של הגג, הלוקח בחשבון את השיפועים שלו וכיוון זרימת המים וניקוזם, הוא ערובה לחסכון עתידי באנרגיה. איטום גגות הנשען על יישום של חוקים פיזיקאליים בסיסיים, ביניהם התפשטותו של האוויר החם כלפי מעלה, וניצולו למיזוג וחימום, יחסכו לכם כסף רב בטווח הרחוק.

כיצד למנוע גג דולף?

רטיבות היא תופעה מטרידה לא רק מן ההיבט האסתטי כי אם גם מן ההיבט הבריאותי. ניתן לאתר נקודות של רטיבות דרך כתמי עובש על התקרה המפיצים ריח טחוב, ואף קילוף של הטיח.

איטום גגות נגד רטיבות המתבצע במועד, כלומר בתקופת הקיץ, יכין את ביתכם לימים סגריריים, פשוטו כמשמעו. תהליך האיטום מצריך תשתית יבשה ותנאי מזג אוויר שיאפשרו ייבוש של החומרים המשמשים לאיטום גגות.

טיפול מוקדם ימנע את תופעת הרטיבות, הגורמת לנזקים נלווים ולהוצאות כספיות ניכרות.

לכל בית יש גג

לבד מן האסוציאציות הכפריות והפסטוראליות שמעלה בנו מראהו של גג רעפים, הרי שיש גם במבנהו תועלת רבה. תודות לשיפועים של גג הרעפים נמנעות סתימות של מרזבי המים וכך גם הצורך באיטום חוזר.

גגות שטוחים, לעומת זאת, נעדרים אותו שיפוע המנקז את המים, לכן איטום גגות אלו הוא הכרחי למניעת רטיבות ודליפת נוזלים אל תוך המבנה.

בחירת חומרי האיטום המתאימים היא השלב הקריטי ביותר בתהליך האיטום, משום שחומרים ממשפחות שונות נקשרים קשר כימי רופף מזה שנקשרים חומרים מאותה משפחה. בנוסף, כאשר מתבצע איטום גגות ישירות על התשתית המקורית, יש הכרח להשתמש בחומרים מאותה משפחת חומרים ממנה עשויה התשתית.

על איטום גגות להתבצע על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לכך מכמה סיבות. הראשונה שבהן נוגעת לעובדה שהעבודה מתבצעת בגובה רב ומצריכה עזרי בטיחות. מעבר לכך, בעלי מקצוע ידעו לאבחן את הנקודות הבעייתיות ולאתר את מקורותיהן בסיועו של מכשור מתאים, לבצע תיקון יסודי ונקודתי החוסך מכם הוצאות מיותרות. איטום גגות בלתי מקצועי עלול להיות לא רק בלתי מועיל כי אם אף מזיק.

זקוקים למידע נוסף? לחצו למעבר למאמר אחר בנושא איטום גגות »